Poznejte Spojené Arabské Emiráty

Země, která vás okouzlí, země, kde sny se stávají skutečností, krásný nový svět. I takto může být charakterizován pouštní stát, který nabízí ideální podmínky pro celoroční koupání. Díky obrovskému bohatství, které získaly objevením nalezišť ropy v polovině 20. století, se Spojené Arabské Emiráty stávají symbolem luxusu.

Přepychové hotely, moderní architektura, uměle vystavěné ostrovy a překrásné písečné pláže spolu s nejlepšími službami poskytnou zázemí pro exotickou dovolenou v destinaci, která je na dosah. Pouštní krajina na březích Perského zálivu je stále častějším cílem cestovatelů.

Až se budete dívat na nejvyšší budovy světa, jen těžko uvěříte, že ještě před několika desítkami let se na stejném místě rozkládalo pár rybářských vesniček. Díky obrovským zásobám ropy patří dnes Spojené Arabské Emiráty k nejbohatším a nejmodernějším státem světa.

Ohromí vás supermoderní architektura, přepychové stavby ve stylu sultánských paláců a nejluxusnější hotely na straně jedné, zatímco na straně druhé si země stále uchovává svou tradiční arabskou kulturu. Relaxovat můžete na nádherných plážích či při golfu na jednom z místních hřišť.

Emiráty jsou známé také i jako nákupní ráj s mnoha přepychovými nákupními centry. Zároveň si, ale nenechte ujít procházku po starých orientálních bazarech, jejichž kouzlo je umocněno vůní koření a vodní dýmky.

Čisté moře s krásnými plážemi, nezapomenutelné výlety do sluncem rozpálené pouště, lyžování na písečných dunách, luxusní obchody- to vše vám mohou Spojené Arabské Emiráty nabídnout a prožijete tak dovolenou v zemi plné kontrastů, na kterou se nezapomíná.

INFORMACE
Pro příjemné a bezproblémové prožití vaší dovolené Vám doporučujeme, abyste se seznámili s destinací, do které cestujete. Věnujte prosím pozornost informacím a místních zvyklostech ao možnostech navštívené země.

ZDRAVÍ – OČKOVÁNÍ
Při cestách do míst, která jsou součástí této nabídky, není vyžadováno žádné očkování. Před cestou doporučujeme informovat se o vhodném postupu při zdravotních problémech u vašeho praktického lékaře. Do SAE je zakázán dovoz některých léků, které jsou u nás běžně dostupné.

Doporučujeme proto před cestou nahlédnout do aktuálního seznamu zakázaných léků (např. Na http://uaeinteract.com/travel/drug.asp) a pořídit si včas povolenou alternativu zakázaného léku.

KLIMA – OBLEČENÍ
V subtropickém suchém klimatickém prostředí je nejvhodnější lehké, většinou bavlněné oblečení. Při občasném večerním ochlazení, stejně jako v klimatizovaných prostorách můžete využít i lehké pulovry nebo svetříky.

Celoročně je v SAE vysoká vlhkost vzduchu a vysoká intenzita slunečního záření. Pravidla pro oblékání v orientu zakazují krátké kalhoty, holá ramena au žen vše, co je úzké, krátké nebo průhledné. Hotely, obvykle vyšší kategorie, vyžadují oděv odpovídající kategorii hotelu a místním zvykem.

PRONÁJEM AUTA – VÝLETY
V SAE nabízíme pronájem auta i s řidičem, podrobnější informace vám podá delegát na místě. Velmi oblíbenou dopravou ve městech je taxi. Všechny vozy jsou vybaveny taxametrem, pro delší trasy mají pevně stanovené ceny.

V Dubaji existuje taxi pro ženy – taxi má růžovou střechu, růžové vybavení a řídí ho žena. Pokud taxi využijete, jako adresu je lepší uvádět název hotelu nebo jednoznačně známou budovu. Vlastní taxi nabízí i většina hotelů, cena je o něco vyšší.

Fakultativní výlety jsou ve všech místech organizovány v optimální podobě místním poskytovatelem služeb. S podrobnou nabídkou fakultativních výletů se můžete seznámit v místě pobytu. Prosím, seznamte se vždy podrobně s podmínkami fakultativních výletů.

FOTOGRAFOVÁNÍ
Jednotlivé osoby lze fotografovat pouze tehdy, pokud vám to vysloveně dovolí. Muslimské ženy nemůžete fotografovat z náboženských důvodů. Dále je zakázáno fotografování policistů a členů armády a všech vojenských zařízení, policejních objektů, přístavů a letišť. U vládních budov a paláců vládců je vyžadován souhlas stráže.

UAE generic

MOBILNÍ TELEFONY A INTERNET
Spojení prostřednictvím oficiálních Slovenské operátorů GSM mobilních telefonů je v SAE dostupné. O rozsahu a možnostech vlastního roamingu se informujte u svého mobilního operátora. V SAE existují 2 mobilní operátoři (Etisalat a DU), kteří mají víceméně monopol. K volání do ČR je také možné využít místní SIM kartu.

Dobíjecí karty jsou dostupné v supermarketech av mnoha restauracích či obchodech. Kromě náročnějšího telefonického spojení přímo z hotelového pokoje je možné zakoupit telefonní kartu, která vám umožní telefonické spojení do mezinárodní sítě z místních telefonních automatů.

Bezdrátový (Wi-Fi) přístup na internet je umožněn téměř ve všech hotelech, možnosti přístupu jsou uvedeny u jednotlivých hotelů. Ve velkých městech se nacházejí i internetové kavárny. Poskytovatelem služeb je v SAE společnost Emirates Internet a Media, prostřednictvím oprávněného proxy serveru, přístup na některé stránky může být blokován.

ELEKTŘINA
Napětí v elektrické síti je 220 ​​V / 50 Hz, zásuvky jsou se třemi kolíky britského typu. Adaptéru jsou ve většině případů k dispozici na recepci hotelu (obvykle je vyžadována vratná kauce).

MÍSTNÍ ZVLÁŠTNOSTI UBYTOVÁNÍ
Hotelové pokoje jsou zpravidla vybaveny dvojitými postelemi různých rozměrů od běžných tzv. double-beds přes širší queen-size, až po nejširší kingsize-beds. Některé hotely uplatňují pravidlo, že do takových pokojů nejsou umisťovány přistýlky pro děti a děti spí na posteli s rodiči. Informace o přistýlkách pro děti jsou uvedeny v ceníku u jednotlivých hotelů.

NÁPOJE – ALKOHOL
Tradičními nápoji Arabského poloostrova jsou káva a čaj, které se servírují do malých šálků a sklenic bez ouška. Čaj je většinou nabízen mimořádně sladký, zatímco káva se podává hořká a neoslazená, případně slazená špetkou kardamonu nebo růžové vody.

Mezi další oblíbené nápoje patří čerstvé šťávy z mnoha druhů ovoce. Nejčastěji servírovaným nápojem je voda, podávaná ve velkých plastových lahvích. Voda z kohoutků je nezávadná, avšak jedná se o odsolenou mořskou vodu, která nemusí každému vyhovovat.

Alkohol se v SAE podává pouze v hotelích nebo licencovaných restauracích a barech. Neprodává se běžně v supermarketech, ale pouze ve specializovaných obchodech. Konzumace alkoholu na veřejnosti je přísně zakázána. V emirátu Sharjah není alkohol dostupný ani v hotelích, je zde absolutní prohibice.

Během postního měsíce Ramadánu bývá podávání alkoholických nápojů v hotelech či jeho prodej v obchodech výrazně omezen. Některé hotely prosazují tzv. koncept alcohol-free, tj. Nepodávají alkoholické nápoje.

Láká Vás toto místo?